włoskie jedzenie Kraków

Autentyczna włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Restauracje włoskie to w kraju najbardziej popularny typ restauracji. Lubimy włoskie jedzenie bo jest pyszne, sycące i ceszy oko. Z całą pewnością najczęściej jemy pizze. Mocniej wrażliwi goście próbują równie pyszne potrawy – tortellini, gnocchi i włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za dobrą włoską restauracją należy zwrócić uwagę na elementów: jak wiele składników naprawdę pochodzi z Włoch, czy w karcie znajdują się również nie tak popularne potrawy, czy karta win, zawiera typowo włoskie trunki. Włoskie potrawy to bogata różnorodność oraz jedzenie z różnych części kraju. Najlepsza włoska restauracja wprowadzi prawdziwie włoski klimat.

Kuchnia włoska nie jest skomplikowana, co nie zmienia faktu, że że nie jest pyszna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to przepyszna kuchnia europejska .

Aromatyczne wina z Włoch

Żadna szanująca się knajpka włoska, która ubiega się do tytułu bycia eleganckim punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie powinna ignorować wina. Obiad na włoską modę koniecznie powinien zawierać też aperitiff. Kieliszek białego wina to dla Włocha kanon. nasze menu Klasyczne wina z Włoch to zdecydowanie toskańskie vin santo, lombardyjskie franciacorta a także monti z Sardynii. Włoska restauracja – o ile rzeczywiście ma być postrzegana jako faktycznie włoska, musi posiadać bogatą kartę win.

Klasyczna włoska restauracja

Mając ochotę poznać indywidualność kuchni włoskiej bez wahania trzeba odwiedzić restaurację, która potrafi przyrządzić nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film