Profesjonalne centrum opieki nad mamą oraz dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

Współcześnie kobiety najczęściej dowiadują się o ciąży dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich ogromna czułość pozwala odkryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowiutkie życie bywa rozmaita. Niezależnie od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los swój i własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Hubert Huras ginekolog

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
W dzisiejszych czasach w naszym państwie znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe rodzicielki mogą liczyć na fachową opiekę powiązaną z czasem ciąży oraz połogu.
W szerokim zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najistotniejsze, właśnie dlatego też całościowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży muszą być prowadzone przez znawców dysponujących nie jedynie wysokiej klasy oprzyrządowaniem, jednakowoż w głównej mierze również ekspercką wiedzą z zakresu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero początek macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje bezlik radości, jednakowoż także o jego zdrowie trzeba zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodzice mogą mieć wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, wobec tego także zapewnienie mu profesjonalnej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Porządne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach lekarskich zaświadczających specjalne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci tworzone są korzystne warunki medyczne. Lekarze dbają nie tylko o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, ale także o ich komfort oraz dobre samopoczucie, które ma prawo rzutować na rezultaty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług profesjonalistów korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.