Porady psychologiczne na serwisie internetowym

Dziś jesteśmy w stanie oznajmić, że medycyna gna coraz to bardziej do przodu. Ale zwróćmy choćby szczególną uwagę na depresję. Jest to choroba na tle psychicznym i coraz to więcej osób w nią wpada. Poza tym odróżniamy kilka typów takiej depresji- warto chociażby zwrócić uwagę na depresję nerwicową. Co możemy o niej ogłosić?

kryzys
Taki typ depresji powoduje przewlekłe obniżenie nastroju trwające chociaż parę lat o przebiegu łagodniejszym od depresji endogennej. Takie postaci przeważnie mają prawie ciągle obniżony nastrój, są smutne, w szeregu przypadków mają poczucie beznadziejności. Też sama ich energia życiowa jest bardzo mała, tracą zainteresowania, specyficzny jest brak koncentracji, niemożność skupienia myśli.

relacje z ojcem
Ma ona określone przyczyny. Do jednych możemy zaliczyć nieprzystosowanie społeczne, będące być może ciągiem intensywnych urazów z przeszłości. Zdołało być one wywołane brakiem poczucia bezpieczeństwa w dzieciństwie, traumatycznych wydarzeń, które doprowadziły do utraty celów, niezdolności zaspokajania oraz wyrażania swoich potrzeb. Poza tym na taką depresję wpływ mogą mieć elementy biologiczne oraz genetyczne. Nie ważne, czy to taki typ depresji, czy inny – z pewnością ważne jest to, żeby z nią walczyć.

astma
Jest ona poważnym schorzeniem, wobec tego powinnyśmy starać się z niej wyleczyć- korzystać z pomocy lekarzy, jak i godziwych, mało szkodliwych leków. Z pewnością nie wszystko trwa wiecznie- też i nasze życie. Musimy być już do tego przyzwyczajeni. Tak samo dzieje się w przypadku depresji poporodowej- występuje ona u kobiet, które rodzą, zazwyczaj po porodzie oraz trwa jakiś określony okres.