ostatnie lata w Krakowie nastawione na modernizacje i rozwój

Wśród wielu stolic województw w kraju, Kraków wyróżnia się nie jedynie w temacie sztuki i rozrywki, ale też na licznych odmiennych obszarach. Staje się regionem przyjemnym do życia. Zmiany, które dotknęły miasto w niedawnych okresach dają poczucie, że miasto rzeczywiście idzie w górę.
Pomocne transformacje w stolicy małopolski.
Co pozytywnego załatwiono w trakcie niedawnego czasu? Wielość napraw i inwestycji jest duża. Bardzo pomogły w tym aspekcie środki Unii Europejskiej, z których miasto niemało korzysta. Dynamiczne postępowanie w obszarze uzyskiwania dotacji sprawiły, że małopolska rozwinęła się o następne drogi, ekologiczne autobusy komunikacji miejskiej, i nowe obiekty konferencyjno – sportowe.
Szerokie zmiany nie są widoczne dla zwykłego obywatela. Nie oznacza to mimo wszystko, że nie zostały poczynione. Zazwyczaj pomijamy nie związane z nami fakty. Statystycznemu mieszkańcowi Krakowa wydaje się, że w regionie zbyt mało się wykonuje. Podczas gdy Kraków rozrasta się z każdym rokiem. Programy naprawcze w zakresie zarządzania śmieciami, tworzeniu i unowocześnianiu siatki kanalizacyjnej, budowa ekranów przeciw hałasowi to tylko część zmian, jakie pozwalają mieszkańcom lepiej i wygodniej żyć. Kraków rozwija się też w zakresie opcji kulturalnych. Wartość miasta rośnie dzięki takim inwestycjom jak: Kraków Arena lub stadion Cracovia. Te nowości inspirują turystów do przyjazdu.
Podejmowane przez radnych działania nie tyczą się jedynie ścisłego centrum miasta, ale też są związane z pełnym regionem. Dlatego lepiej nie narzekać lecz zauważyć zmiany w jakie obrodził Kraków.
Kolejne lata – o ile będzie możliwość zachowania szybkości zmian – pozwolą Krakowowi stać się niezwykłą stolicą małopolski.
Jacek Majchrowski co zrobił