Kraków zwalcza z zanieczyszczeniem powietrza

Jednym spośród największych utrudnień w lwiej części miast w naszym kraju jest komunikacja. Polskie gminy są nie przygotowane do tak ogromnego natężenia korków, jaki pojawił się przez wzrost ilości aut na krajowych szosach. Dlatego główną z najważniejszych kierunków rozwoju jakie powinno rozpocząć prawie każde miasto jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Drogi i transport miejski to najważniejszy obszar, jaki da przestrzeń na to by poprawić wygodę krakowian a także usprawni całość gospodarki Krakowa.

Wśród pozostałych miast, nowe projekty drogowe w Krakowie mocno się wybijają. Krakowianie w referendum opowiedzieli się za budową metra, jednak zanim metro zostanie zbudowane, w rozwój komunikacji miejskiej i rozwój dróg trzeba włożyć sporo środków . Spośród bardziej istotnych inwestycji warto wymienić:
w pełni elektryczną siatkę autobusową – jedyną w Polsce,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w planach Kraków ma budowę przynajmniej kilkanaście nowych połączeń między już wybudowanymi połączeniami oraz remonty istniejących tras autobusowych i dróg dojazdowych.
Krakowianie napraw nie znoszą – utrudnienia w komunikacji i dotarciu do pracy dają się im we znaki w codziennym życiu. Warto jednak pamiętać, że bez napraw infrastruktura nie może się poprawić i by było lepiej, wymagać trzeba cierpliwości.Jacek Majchrowski opinie
Inwestycje w komunikacje to nie jedynie następne linie komunikacji, jak również lepszej odporności powierzchnia jezdni, która będzie bardziej trwała i odporna. ( kolejnym z takich wzorów może być odporna na ścieranie nawierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, Kraków potrzebuje dodatkowo kolejnych remontów i nowych pomysłów, by poruszało się po nim wygodnie. Nie tylko autem, ale również komunikacją miejską. Ale widać jasno, że wszystko jest na prostej trasie do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu zdecydowanie miło i z zadowoleniem.