Dobra restauracja włoska w Krakowie

Wyjątkowa kuchnia włoska
Masz ochotę dobrze zjeść? Spośród wielu opcji, które oferuje kuchnia europejska na atencję zasługuje kuchnia włoska. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że kuchnia włoska to bogactwo aromatów, kolorów i spora dawka zdrowia.

Tradycyjne włoskie przyprawy

Typowemu Polakowi włoska restauracja, łączy się głównie z pizzą i makaronem i ewentualnie z winem. Tymczasem włoska kuchnia to również takie przysmaki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Podstawowe włoskie potrawy

Pasty to baza kuchni włoskiej. Włosi przyrządzają makarony w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie można dodać do tej potrawy. czytaj więcej o naszej restauracji Ryby, dodatki mięsne oraz rożnorodne warzywa, sprawiają, że pasty nie są w stanie się znudzić.

Następną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoska potrawa. Dobra włoska pizza to niezbyt grube ciasto oraz mała ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż jedynie pizza i makaron. To również risotto, focaccia, minestrone oraz szeroki wybór słodyczy – np. tiramisu czy zabaglione. Będąc we włoskiej restauracji nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- ricotty, mozarelli i grana padano.
Zobacz film